Dega-logo
طرز تهیه

کرپ لازانیا

مرحله ۱: آماده‌سازی مواد اولیه

برای طرز تهیه کرپ لازانیا ابتدا مقداری گوشت را چرخ کنید و کنار بگذارید، سپس یک پیاز را پوست بگیرید و بشورید و با رنده ریز رنده کنید سپس آب پیاز را جدا کنید و پیاز رنده شده را داخل یک ظرف بریزید و کنار بگذارید، بعد هم گوجه‌ فرنگی‌ها را تمیز بشورید.

مرحله ۲: میکس گوجه و فلفل دلمه‌ای

بعد پوست گوجه‌ها را بگیرید و آن‌ها را با رنده ریز رنده کنید تا کاملا پوره شود و یا داخل میکسر بریزید و آن‌ها را پوره کنید، سپس فلفل دلمه‌ای‌های رنگی با دو یا سه رنگ مختلف را تمیز بشورید و به شکل نگینی و ریز خرد کنید و کنار بگذارید.

مرحله ۳: تفت دادن گوشت و پیاز

سپس داخل یک تابه مقداری روغن بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا روغن داغ شود و بعد گوشت را در تابه بریزید و خوب تفت دهید پیازهای رنده شده را به گوشت اضافه کنید و تفت دهید تا کمی سبک شوند و عطر آن‌ها بخش شود.

مرحله ۴: اضافه کردن گوجه‌فرنگی و فلفل به گوشت

بعد پوره گوجه فرنگی را به مواد اضافه کنید و خوب تفت دهید تا گوجه‌ فرنگی‌ها سرخ شوند و کمی از آب آن‌ها کشیده شود سپس فلفل دلمه‌ای رنگی رو به گوشت‌ها اضافه کنید و هم بزنید و کمی تفت دهید تا عطر فلفل دلمه‌ها در مواد پخش شود.

مرحله ۵: افزودن ادویه‌ها

سپس مقداری نمک و فلفل سیاه را به مواد اضافه کنید و هم بزنید و بعد کمی پودر دارچین و پودر زنجبیل و پاپریکا و جوز هندی را هم به مخلوط مواد اضافه کنید و هم بزنید و تفت دهید تا عطر ادویه‌ها در مخلوط آزاد شود و به خورد مواد برود.

مرحله ۶: پخت نهایی مواد اصلی

بعد از آن در تابه یا ظرف را ببندید و روی حرارت ملایم قرار دهید و اجازه دهید تا همه مواد با هم بپزند و طعم و عطر همه آن‌ها با هم مخلوط شود در این فاصله برای تهیه کرپ مواد لازم را آماده کنید و خمیر کرپ را آماده و درست کنید.

مرحله ۷: آماده‌سازی شیر و کره برای خمیر کرپ

برای درست کردن خمیر ابتدا مقداری شیر را داخل یک ظرف بریزید و سپس کمی نمک و شکر به آن اضافه کنید و هم بزنید تا در شیر حل شوند و سپس مقداری کره را که از قبل روی حرارت ملایم ذوب کرده‌اید و در محیط سرد شده است داخل شیر بریزید.

مرحله ۸: مخلوط کردن آرد و مواد مایع

بعد کره و شیر را هم بزنید تا خوب با هم مخلوط شوند سپس مقداری آرد را در یک ظرف دیگر الک کنید تا بافت آن سبک و یکدست شود و بعد کم کم روی مواد بریزید و هم بزنید تا کاملاً با هم مخلوط شوند و بافت یکدست و صافی تشکیل شود.

مرحله ۹: پخت کرپ‌ها

غلظت مخلوط تشکیل شده باید به غلظت مواد پنکیک برسد و وقتی که مخلوط به غلظت مناسب رسید، در یک تابه مقدار کمی روغن بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا داغ شود و بعد به اندازه دو ملاقه از مخلوط مواد را در تابه بریزید و پخش کنید.

مرحله ۱۰: نهایی کردن پخت کرپ‌ها

موادی که در تابه می‌ریزید باید کف تابه را پوشش دهد بعد اجازه دهید تا کرپ طلایی شود بعد از این که یک طرف کرپ طلایی رنگ شد و خوب پخت آن را برگردانید تا طرف دیگر هم بپزد و طلایی شود، به همین ترتیب همه کرپ‌ها را آماده کنید.

مرحله ۱۱: تهیه سس بشامل اولیه

سپس برای تهیه سس بشامل مقداری کره را داخل یک تابه بریزید و روی حرارت خیلی کم قرار دهید تا کره ذوب شود بعد مقداری آرد را به آن اضافه کنید و تفت دهید تا بوی خامی آرد گرفته شود و عطر و طعم کره کاملاً به خورد آرد برود.

مرحله ۱۲: افزودن شیر و ادویه به سس بشامل

بعد شیر را کم کم به مواد اضافه کنید و هم بزنید تا گلوله‌های آرد از هم باز شوند و خوب با هم مخلوط و یکدست شوند و مخلوط تشکیل شده غلیظ شود سپس نمک و فلفل سیاه و کمی جوز هندی و برگ بو به مخلوط مواد اضافه کنید و هم بزنید و ترکیب کنید.

مرحله ۱۳: خنک کردن سس و آماده‌سازی قالب

وقتی که عطر ادویه‌ها در مخلوط مواد پخش شد ظرف را از روی حرارت بردارید و کنار بگذارید تا در دمای محیط کمی خنک شود سپس یک قالب در شکل و اندازه مناسب را بردارید و یک لایه سس داخل آن بریزید و کاملا در قالب پخش کنید.

مرحله ۱۴: ایجاد اولین لایه کرپ و مواد گوشتی

سپس یک لایه کرپ روی آن قرار دهید و دوباره سس بشامل روی لایه کرپ بریزید و پخش کنید و بعد مقداری از مواد گوشتی روی سس بریزید، به طوری که در همه قسمت‌ها خوب پخش شود و سپس مقداری پنیر موزارلا را با رنده ریز رنده کنید.

مرحله ۱۵: پوشش با پنیر موزارلا

بعد پنیر موزارلا را روی مواد گوشتی بریزید و پخش کنید تا روی سطح آن را بپوشاند و سپس لایه کرپ بعدی را روی آن‌ها قرار دهید به همین ترتیب لایه‌های کرپ و سس بشامل و مواد گوشتی و پنیر را اضافه کنید تا لایه آخر که کرپ را قرار دهید.

مرحله ۱۶: پخت نهایی در فر

سپس روی کرپ مقداری سس بشامل بریزید و بعد قالب را در فر که از ۱۰ دقیقه قبل گرم شده است قرار دهید و دمای فر گازی را روی ۱۸۰ درجه سانتیگراد تنظیم کنید و سپس اجازه دهید تا به مدت ۱۵ دقیقه در فر خوب بپزند و کاملاً آماده شوند.

مرحله ۱۷: افزودن لایه پنیر رویی

بعد از این که ۵ دقیقه از زمان پخت گذشت در فر را باز کنید و مقداری پنیر روی کرپ رویی بریزید و دوباره اجازه دهید تا به مدت ۱۰ دقیقه دیگر بپزند بعد از این که کرپ‌ها پختن حرارت پایین را خاموش کنیم و گریل یا حرارت بالا را روشن کنید.

مرحله ۱۸: گریل و ذوب پنیر روی لازانیا

سپس اجازه دهید تا به مدت ۲ دقیقه با حرارت گریل بپزند و سطح آن‌ها طلایی رنگ شود و پنیر روی آن کاملاً ذوب شود سپس قالب را از فر بیرون بیاورید و در دمای محیط قرار دهید تا کمی خنک شود و بعد به آرامی کرپ را از قالب بیرون بیاورید.

مرحله ۱۹: تزئین و سرو کرپ لازانیا

سپس کرپ لازانیا را به دلخواه و سلیقه خودتان با سس کچاب یا گوجه فرنگی تزئین کنید و در شکل و اندازه دلخواه برش بزنید و این غذای خوش طعم و شیک را برای پذیرایی و مهمانی‌ها به همراه سالاد، ترشی، زیتون پرورده و انواع دورچین سرو کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *